Ik zit weer te genieten van het meer dan mooie boek van Ted van Lieshout: ‘Wat heb jij gedaan om mij gelukkig te maken?’. Zijn teksten en illustraties zijn het waard om steeds weer te lezen en te bekijken. Ik las net een stukje over komma’s. Jarenlang tekende hij komma’s met oliepastelkrijt.

Op de vraag’ waarom’ van zijn 17 jarige ik waarmee hij constant in gesprek is zegt hij: ‘Omdat ik het een mooie vorm vind maar ook omdat een komma laat zien dat iets nog niet afgelopen is.
De zin van het leven is niet de punt erachter maar de komma’s erin’.
Bij hem zijn zijn boeken de komma’s, rustpunten in zijn leven.

Wat een veelzijdig kunstenaar is hij met zijn originele boeken die je geregeld blijft pakken en dan steeds weer iets anders dat me treft en zo blijven zijn boeken herlees- en herkijkboeken.

Ik heb ze even naast elkaar gelegd die ik in de loop van de jaren heb gekocht. Wat een heerlijk bezit.