kleurtje

Deze herfstbladeren staan eigenlijk wel symbool over hoe ik me kan voelen. Er zijn dagen dat ik me licht zelfs opgewekt voel, maar er zijn ook dagen dat ik het liefst wil wegduiken onder een grote warme deken. Maar daaraan toegeven mag even van mezelf en dan moet ik eronderuit, even naar buiten, even iets doen, iemand spreken. Daarna voelt het dan toch weer wat lichter. En een oliebol uit de kraam in het dorp helpt momenteel ook. Op die dagen, die gelukkig niet heel talrijk zijn maar wel steeds even oppoppen, zet ik niets op Fluweelbloem. Ik kreeg een keer de opmerking ‘maar jij bent altijd zo opgewekt’. Dan maak ik me er vaak met een grapje van af maar denk wel: hoe kun je zoiets zeggen, je moet toch weten dat dat niet kan? Maar op Fluweelbloem vind ik het leuk om vooral de mooie dingen te delen, het verdriet hou ik voor een besloten kring dicht om me heen. Toen ik een tijdje geleden ook in een wat somberder periode zat bedacht ik: ik laat wat muren in mijn huis vrolijk geel verven en nu dat ook inderdaad gedaan is ben ik er blij me. Het staat vrolijk, maakt me vrolijk. Bovendien een aantal werken van mezelf ook laten ophangen en het voelt gewoon als een volgende stap. Ton zou trots op me zijn geweest.

pantoer

Ik kon niet veel doen in huis want de schilder is binnen mijn huis nog mooier aan het maken. Dus maar weer eens in mijn oude gedichten gesnuffeld en daar kwam ik een mapje vol pantoems tegen. Als je het leest zie je de volgorde van een pantoem, de herhalingen. Leuk om te doen en nu om terug te lezen wat ik jaren geleden heb geschreven.

vertrouwen loopt voor mij uit
ik volg op zachte voeten
mijn tred is traag
voel me gestreeld door de wind

ik volg op zachte voeten
hier wil ik blijven
voel me gestreeld door de wind
gedachten waaien weg

hier wil ik blijven
woordwolken
gedachten waaien weg
ik lees ze met een glimlach

woordwolken
geluk vult mijn hart
ik lees ze met een glimlach
vertrouwen loopt voor me uit

de zon

Wat een genot die zon in de herfst, dat is zo’n toegift. Gisteren met A. en hondje Bas gewandeld in het bos en toen ik de zon door de varens zag schijnen moest ik even stoppen voor een foto. Handig dat ik tegenwoordig mijn telefoon (bijna) altijd bij me heb.
Maar de zon bracht me meer deze week. Ik was bezig een kraanvogeltekening te bedekken met stukjes aluminiumfolie. Toen ik een groot stuk over had en verkreukelde zag ik allerlei kleine vormpjes die licht weerkaatsten. Ik legde de prop in de vensterbank en met de zon erop verschenen er kleuren uit de omgeving van de prop. Dus foto gemaakt. Andere kleuren er omheen gelegd, foto gemaakt. Prop van vorm veranderd en foto gemaakt. Zo ontstond een serie reflecties voor de fotoclub. Ik laat een van de eerste foto’s zien. De kleuren heb ik sterker gemaakt op de computer voor het contrast.

labyrint

Gisteren liep ik het labyrint onder een meer dan mooie wolkenlucht. Natuurlijk maakte ik daar foto’s van. Het was een kalme zee en een stil strand.
In het labyrint liepen mijn gedachten eerst als een doolhof heen en weer maar allengs daalde de rust in. 
In het midden sloot ik mijn ogen, hoorde de zee, voelde de wind en vredig werd mijn gevoel. Zo in het midden tot rust komen geeft me een ander gevoel op de terugweg.
Ik voelde de verbondenheid, de rust van de weg die duidelijk voor me lag. Af en toe een misstap is niet erg. De weg wacht en er is steun om me heen.
Daarna weer genieten van de wolkenlucht, de rust, de stilte. Hopelijk kan ik ik dat nog even vasthouden en lukt dat niet dan probeer ik in gedachten weer terug te keren naar het moment van rust en vrede. Daar dan even bij stilstaan en daarna rustig verder gaan.

Zonnige zondagmorgen

Vanmorgen moest ik naar buiten, met fototoestel. Ik ging naar een klein bos hier vlakbij. Onderweg lette ik op herfstkleuren, aparte vormen en voor de fotoclub op weerspiegelingen/reflecties. Ik stond bij een vijver en zag boven me herfstkleuren en een blauwe lucht: mijn eerste foto. Naast mij stopte een mevrouw en zei: ‘daar wilde ik ook net een foto van maken, mooi he?’
Ik maakte een foto in het bos van de herfstkleuren voor me, onder me, boven me, naast me. Natuurlijk lette ik op bijzondere details en toen ik die aan het fotograferen was kwam er een andere mevrouw op me af en vroeg wat ik fotografeerde en of ik het haar wilde laten zien. Dat wilde ik natuurlijk en ik maakte haar zo enthousiast dat ze vroeg of ze een tijdje met me mee mocht lopen en dat ik haar ook zo leerde kijken. Na een half uur nam ze enthousiast afscheid.
Ik kwam weer langs de vijver en maakte weer foto’s van reflecties in het water want dat is constant anders boeiend en als je er dan toch staat…

In de middag wilde ik naar Ton en in het Groenendaalse Bos gaan fotograferen maar het regende en het bleef regenen dus lekker aan de foto’s gewerkt en wat gelezen. Prima zondag dus.

Artis

Gisteren had ik een fijne dag met F. in Artis. Goed weer, goed gezelschap. We moesten wel enkele keren zoeken naar de dieren die we wilden fotograferen en vaak vonden we ze niet. Maar er kwam een zwarte kraai voor ons poseren en hij/zij bleef zet zo lang zitten tot we genoeg foto’s hadden. De olifanten kwamen even naar buiten en hadden het toen wel weer gezien en weg waren ze. In de vlinderkas is het altijd een feest maar die hitte en die steeds weer beslagen lens maakten dat we er eigenlijk te kort bleven. Maar de bomen verkleurden mooi, een aalscholver zwom mooi tussen reflecties in het water, we hoorden de apen naar elkaar gillen, zagen reigers, flamingo’s, gieren en giraffen. Helaas zat er vaak gaas voor zodat een goede foto maken moeilijk was. Maar al met al een heerlijke dag. Nu weer even rust en nagenieten.